Nieinwazyjne metody leczenia żylaków
Wybór odpowiedniej metody leczenia żylaków zapobiega dalszemu rozwojowi choroby, jednakże jest on przede wszystkim zależny od stopnia zaawansowania niewydolności żylnej. Najczęściej leczenie żylaków można podzielić na trzy metody, wśród których można wymienić: metodę zachowawczą, metodę farmakologiczną oraz metodę operacyjną. W dzisiejszych czasach rozwiązaniem, które zyskuje na coraz większej popularności, z pewnością są zabiegi małoinwazyjne, które mają krótki okres rekonwalescencji i charakteryzują się zwiększoną skutecznością zamykania pajączków lub średniej wielkości żylaków. Jakie metody leczenia żylaków można zaliczyć do nieinwazyjnych?
Najskuteczniejsza metoda usuwania żylaków
Profilaktyka i leczenie żylaków jest procesem, dzięki któremu pacjent wróci do komfortu codziennego funkcjonowania bez konieczności martwienia się o stan swoich żył i pojawienie się stanów niebezpiecznych nie tylko dla zdrowia, ale również i dla życia. Głównym celem małoinwazyjnych zabiegów leczenia żylaków jest skuteczne zamknięcie chorego naczynia żylnego. Jedną z najskuteczniejszych chętnie wykorzystywanych metod jest zabieg laserowego usuwania żylaków, przy którym wykorzystywana jest wiązka światła laserowego o odpowiedniej długości, która za pomocą światłowodu oddziałuje na ścianę naczynia, doprowadzając do jego obliteracji. Laserowe usuwanie żylaków stosowane jest przede wszystkim u osób, które posiadają niewydolność głównych pni żylnych lub ich głównych gałęzi. Warto wspomnieć, że zabieg nie tylko odznacza się zwiększoną skutecznością, ale również cieszy się bardzo dobrym efektem estetycznym.
A może skleroterapia?
Kolejnym zabiegiem nieinwazyjnym cieszącym się ogromną popularnością jest skleroterapia, która polega na podaniu do światła chorego naczynia żylnego specjalnego preparatu chemicznego w postaci piany lub płynu. Substancja przyczynia się do zniszczenia wewnętrznej warstwy żylaków i doprowadza do jego zamknięcia, zwłóknienia, a następnie całkowitego zaniku. Skleroterapia jest zabiegiem bezpiecznym dla pacjenta i niezwykle szybkim, po którego przeprowadzeniu pacjent nie musi przechodzić rekonwalescencji, lecz normalnie wrócić do swojego codziennego funkcjonowania. Wykonanie małoinwazyjnego zabiegu skleroterapii możliwe jest do wykonania u każdego pacjenta przez cały rok, jednakże wcześniej konieczne jest przeprowadzenie badania USG Doppler.
Komentarze
Gdzie dokładnie usuwałaś pajączki?
Miałam wykonywaną skleroterapię jak usuwałam pajączki.
Dobrze, że medycyna poszła do przodu i istnieją takie nieinwazyjne metody, aby pozbyć się żylaków.
Skleroterapia daje świetne efekty.
Mój lekarz flebolog polecił mi zabieg skleroterapii.
Jedną z najpopularniejszych metod jest skleroterapia.